Akumulatory AGM mogą pracować dłużej niż akumulatory żelowe, gdyż ich wydajność jest zdecydowanie większa, ponadto sposób w jaki są wypełnione (elektrolit uwięziony w porach włókna szklanego) sprawia, że mają większą pojemność przy tych samych gabarytach. Koszt zakupu akumulatora AGM jest niższy niż koszt zakupu akumulatora żelowego. A zagrożenie głębokiego samorozładowania znikome. Z drugiej strony akumulatory AGM są gorsze od żelowych jeżeli chodzi o odprowadzanie ciepła wytwarzanego podczas ich pracy, ponadto odporność akumulatorów żelowych na wstrząsy jest wyższa przez co bardziej nadają się do zastosowań dynamicznych, cechy tej nie posiadają akumulatory AGM, dlatego też nadają się przede wszystkim do pracy stacjonarnej.
Nie można jednoznacznie zadecydować, który akumulator jest lepszy, żelowy czy AGM, ponieważ zarówno jeden jak i drugi posiada pozytywne i negatywne cechy, które rzutują na efektywność pracy. Decyzję o zakupie trzeba podejmować biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i funkcję jaką akumulator ma spełniać.


Wiadomości

Małe szanse na porozumienie z Iranem przed 20 lipca

Zawarcie do 20 lipca porozumienia w kwestii spornego programu nuklearnego Iranu nie jest prawdopodobne i rozmowy Teheranu z sześcioma mocarstwami mogą zostać przedłużone o kilka miesięcy - oświadczył we wtorek w Wiedniu zachodni dyplomata.

Nowa stacja regazyfikacji LNG w Podlaskiem

Jak poinformował "Rynek Infrastruktury", Polska Spółka Gazownicza buduje stację regazyfikacji LNG w miejscowości Zielone Kamedulskie w województwie podlaskim

Ponad milion zł dotacji na wymianę pieców w Radomiu

Przeszło milion złotych zdecydowały się przeznaczyć władze Radomia na dotacje dla mieszkańców, związane z wymianą ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła. Kwota ta wystarczy dla około stu wnioskodawców.

Karpiński: terminal LNG będzie odbierał gaz w 2015 r.

Terminal LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) będzie w stanie odbierać gaz skroplony zgodnie z kontraktem, czyli w 2015 r. - przekonywał we wtorek w Świnoujściu szef Ministerstwa Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
4+8=?


Informacje o plikach "cookies"