Akumulatory AGM mogą pracować dłużej niż akumulatory żelowe, gdyż ich wydajność jest zdecydowanie większa, ponadto sposób w jaki są wypełnione (elektrolit uwięziony w porach włókna szklanego) sprawia, że mają większą pojemność przy tych samych gabarytach. Koszt zakupu akumulatora AGM jest niższy niż koszt zakupu akumulatora żelowego. A zagrożenie głębokiego samorozładowania znikome. Z drugiej strony akumulatory AGM są gorsze od żelowych jeżeli chodzi o odprowadzanie ciepła wytwarzanego podczas ich pracy, ponadto odporność akumulatorów żelowych na wstrząsy jest wyższa przez co bardziej nadają się do zastosowań dynamicznych, cechy tej nie posiadają akumulatory AGM, dlatego też nadają się przede wszystkim do pracy stacjonarnej.
Nie można jednoznacznie zadecydować, który akumulator jest lepszy, żelowy czy AGM, ponieważ zarówno jeden jak i drugi posiada pozytywne i negatywne cechy, które rzutują na efektywność pracy. Decyzję o zakupie trzeba podejmować biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i funkcję jaką akumulator ma spełniać.


Wiadomości

IKEA zainwestowała w farmę wiatrową w USA

Jak poinformował pb.pl, IKEA kupiła farmę wiatrową w USA. Jest to największa inwestycja tej firmy w odnawialne źródła energii i jednocześnie jej pierwsza inwestycja w Stanach Zjednoczonych.

Putin: sytuacja z długiem Ukrainy za gaz jest krytyczna

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin w wystosowanym w czwartek liście do przywódców 18 krajów europejskich zwrócił uwagę na krytyczną sytuację powstałą w wyniku skumulowania przez Ukrainę ogromnego długu za gaz sprowadzany z Rosji.

Grabowski: ustawa "łupkowa" w ciągu kilku dni trafi do Sejmu

Projekt ustawy, regulującej m.in. kwestie wydobycia gazu z łupków powinien trafić do Sejmu w ciągu kilku dni - ocenił w czwartek minister środowiska Maciej Grabowski. Rząd przyjął ten projekt przed miesiącem.

JSW ma przedwstępną umową kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała z Kompanią Węglową przedwstępną umowę kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł - poinformowała JSW w komunikacie.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
8+4=?


Informacje o plikach "cookies"