Akumulatory AGM mogą pracować dłużej niż akumulatory żelowe, gdyż ich wydajność jest zdecydowanie większa, ponadto sposób w jaki są wypełnione (elektrolit uwięziony w porach włókna szklanego) sprawia, że mają większą pojemność przy tych samych gabarytach. Koszt zakupu akumulatora AGM jest niższy niż koszt zakupu akumulatora żelowego. A zagrożenie głębokiego samorozładowania znikome. Z drugiej strony akumulatory AGM są gorsze od żelowych jeżeli chodzi o odprowadzanie ciepła wytwarzanego podczas ich pracy, ponadto odporność akumulatorów żelowych na wstrząsy jest wyższa przez co bardziej nadają się do zastosowań dynamicznych, cechy tej nie posiadają akumulatory AGM, dlatego też nadają się przede wszystkim do pracy stacjonarnej.
Nie można jednoznacznie zadecydować, który akumulator jest lepszy, żelowy czy AGM, ponieważ zarówno jeden jak i drugi posiada pozytywne i negatywne cechy, które rzutują na efektywność pracy. Decyzję o zakupie trzeba podejmować biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i funkcję jaką akumulator ma spełniać.


Wiadomości

Premier spotkała się z członkami zespołu ds. węgla kamiennego

Premier Ewa Kopacz spotkała się w piątek po południu z członkami Międzyresortowego Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce, którzy przedstawili informację o sytuacji w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu - podano w komunikacie na stronie premier.pl.

Pracownicy kopalni Kazimierz-Juliusz dostali część wynagrodzeń

Pracownicy z przeznaczonej do likwidacji sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz dostali część zaległych wypłat za sierpień. Mimo to ok. 150 górników kontynuuje prowadzony od środy podziemny protest, domagając się m.in. wydłużenia działania kopalni.

Ukraiński premier nie komentuje porozumienia gazowego z Berlina

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk odmówił komentarza na temat zawartego w Berlinie rosyjsko-ukraińskiego porozumienia w sprawie dostaw gazu w okresie zimowym, jednak zapowiedział, że Kijów nie wycofa pozwu przeciwko Gazpromowi z Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie.

W środę sejmowa komisja powinna zająć się pierwszą z ustaw "węglowych"

Prawdopodobnie w środę sejmowa komisja ds. energetyki i surowców energetycznych rozpocznie pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Wprowadza ona m.in. normy jakościowe dla węgla.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
6+4=?


Informacje o plikach "cookies"