Akumulatory AGM mogą pracować dłużej niż akumulatory żelowe, gdyż ich wydajność jest zdecydowanie większa, ponadto sposób w jaki są wypełnione (elektrolit uwięziony w porach włókna szklanego) sprawia, że mają większą pojemność przy tych samych gabarytach. Koszt zakupu akumulatora AGM jest niższy niż koszt zakupu akumulatora żelowego. A zagrożenie głębokiego samorozładowania znikome. Z drugiej strony akumulatory AGM są gorsze od żelowych jeżeli chodzi o odprowadzanie ciepła wytwarzanego podczas ich pracy, ponadto odporność akumulatorów żelowych na wstrząsy jest wyższa przez co bardziej nadają się do zastosowań dynamicznych, cechy tej nie posiadają akumulatory AGM, dlatego też nadają się przede wszystkim do pracy stacjonarnej.
Nie można jednoznacznie zadecydować, który akumulator jest lepszy, żelowy czy AGM, ponieważ zarówno jeden jak i drugi posiada pozytywne i negatywne cechy, które rzutują na efektywność pracy. Decyzję o zakupie trzeba podejmować biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i funkcję jaką akumulator ma spełniać.


Wiadomości

Spółka zależna PGNiG kupi od Total E&P Norge udziały w złożach na szelfie norweskim za 996 mln zł (aktl.)

PGNiG Upstream International AS, spółka zależna PGNiG podpisała umowę warunkową z Total E&P Norge AS dotyczącą zakupu udziałów w pakiecie czterech złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, wraz z prawami i obowiązkami z szeregu umów dotyczących złóż. Cena zakupu wynosi 1 950 mln NOK, czyli 996 mln zł - poinformowała PGNiG w komunikacie.

KE ponownie odsunie w czasie decyzję w sprawie OPAL

Komisja Europejska nie zamierza w najbliższym czasie podejmować decyzji w sprawie przekazania Gazpromowi pełnej przepustowości lądowej odnogi Gazociągu Północnego. To wyraźny sygnał skierowany pod adresem Kremla i agresywnej polityki jaką prowadzi on na Ukrainie.

Pracodawcy różnią się w ocenie szczytu klimatycznego UE

Organizacje pracodawców różnią się w ocenie szczytu klimatycznego UE, na którym Polska uzyskała m.in. zapis o darmowych pozwoleniach na emisję CO2. Zdaniem szefowej Konfederacji Lewiatan wnioski szczytu dają szansę polskiej energetyce, ekspert BCC ma wątpliwości.

Marks & Spencer z największą instalacją solarną w Wielkiej Brytanii

Sieć handlowa Marks & Spencer buduje na dachu swojego centrum dystrybucyjnego Castle Donington największą w Wielkiej Brytanii instalację solarną. Inwestycja ta wpisuje się w trend zapoczątkowany przez publikację rządowej strategii dla tego sektora.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
5+7=?


Informacje o plikach "cookies"