Akumulatory, żeby mogły prawidłowo spełniać swoją funkcję, powinny posiadać szereg cech umożliwiających im prawidłowe działanie. Pierwszą z nich jest zdolność wielokrotnej regeneracji, pozwalająca na użytkowanie przez długi czas, co niewątpliwie jest cechą bardzo pożądaną przez użytkowników. Żeby sprostać tym wymaganiom, producenci wprowadzają na rynek coraz nowsze rodzaje akumulatorów o większej wydajności, niestety najczęściej innowacyjność wiąże się z wyższym kosztem zakupu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto akumulatory nie powinny być źródłem emisji substancji szkodliwych dla środowiska, ponieważ zanieczyszczenie planety jest bardzo duże i w związku z tym wszystkie potencjalne źródła zanieczyszczeń, o ile jest to możliwe, należy eliminować. Współczesne akumulatory muszą być niezawodne, działać w każdych warunkach. Konieczność ładowania ich przez kilka dni, tak jak robiono to w przeszłości, wydaje się aktualnie nie do pomyślenia. Ostatnią pożądaną cechą jaką powinny posiadać akumulatory jest przystępność ich obsługi, innymi słowy powinny być one przyjazne dla użytkowników, mieć standardowe wymiary i kształty dla poszczególnych rodzajów urządzeń.


Wiadomości

IKEA zainwestowała w farmę wiatrową w USA

Jak poinformował pb.pl, IKEA kupiła farmę wiatrową w USA. Jest to największa inwestycja tej firmy w odnawialne źródła energii i jednocześnie jej pierwsza inwestycja w Stanach Zjednoczonych.

Putin: sytuacja z długiem Ukrainy za gaz jest krytyczna

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin w wystosowanym w czwartek liście do przywódców 18 krajów europejskich zwrócił uwagę na krytyczną sytuację powstałą w wyniku skumulowania przez Ukrainę ogromnego długu za gaz sprowadzany z Rosji.

Grabowski: ustawa "łupkowa" w ciągu kilku dni trafi do Sejmu

Projekt ustawy, regulującej m.in. kwestie wydobycia gazu z łupków powinien trafić do Sejmu w ciągu kilku dni - ocenił w czwartek minister środowiska Maciej Grabowski. Rząd przyjął ten projekt przed miesiącem.

JSW ma przedwstępną umową kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała z Kompanią Węglową przedwstępną umowę kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł - poinformowała JSW w komunikacie.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
7+5=?


Informacje o plikach "cookies"