Akumulatory, żeby mogły prawidłowo spełniać swoją funkcję, powinny posiadać szereg cech umożliwiających im prawidłowe działanie. Pierwszą z nich jest zdolność wielokrotnej regeneracji, pozwalająca na użytkowanie przez długi czas, co niewątpliwie jest cechą bardzo pożądaną przez użytkowników. Żeby sprostać tym wymaganiom, producenci wprowadzają na rynek coraz nowsze rodzaje akumulatorów o większej wydajności, niestety najczęściej innowacyjność wiąże się z wyższym kosztem zakupu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto akumulatory nie powinny być źródłem emisji substancji szkodliwych dla środowiska, ponieważ zanieczyszczenie planety jest bardzo duże i w związku z tym wszystkie potencjalne źródła zanieczyszczeń, o ile jest to możliwe, należy eliminować. Współczesne akumulatory muszą być niezawodne, działać w każdych warunkach. Konieczność ładowania ich przez kilka dni, tak jak robiono to w przeszłości, wydaje się aktualnie nie do pomyślenia. Ostatnią pożądaną cechą jaką powinny posiadać akumulatory jest przystępność ich obsługi, innymi słowy powinny być one przyjazne dla użytkowników, mieć standardowe wymiary i kształty dla poszczególnych rodzajów urządzeń.


Wiadomości

Spółka zależna PGNiG kupi od Total E&P Norge udziały w złożach na szelfie norweskim za 996 mln zł (aktl.)

PGNiG Upstream International AS, spółka zależna PGNiG podpisała umowę warunkową z Total E&P Norge AS dotyczącą zakupu udziałów w pakiecie czterech złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, wraz z prawami i obowiązkami z szeregu umów dotyczących złóż. Cena zakupu wynosi 1 950 mln NOK, czyli 996 mln zł - poinformowała PGNiG w komunikacie.

KE ponownie odsunie w czasie decyzję w sprawie OPAL

Komisja Europejska nie zamierza w najbliższym czasie podejmować decyzji w sprawie przekazania Gazpromowi pełnej przepustowości lądowej odnogi Gazociągu Północnego. To wyraźny sygnał skierowany pod adresem Kremla i agresywnej polityki jaką prowadzi on na Ukrainie.

Pracodawcy różnią się w ocenie szczytu klimatycznego UE

Organizacje pracodawców różnią się w ocenie szczytu klimatycznego UE, na którym Polska uzyskała m.in. zapis o darmowych pozwoleniach na emisję CO2. Zdaniem szefowej Konfederacji Lewiatan wnioski szczytu dają szansę polskiej energetyce, ekspert BCC ma wątpliwości.

Marks & Spencer z największą instalacją solarną w Wielkiej Brytanii

Sieć handlowa Marks & Spencer buduje na dachu swojego centrum dystrybucyjnego Castle Donington największą w Wielkiej Brytanii instalację solarną. Inwestycja ta wpisuje się w trend zapoczątkowany przez publikację rządowej strategii dla tego sektora.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
7+3=?


Informacje o plikach "cookies"