Akumulatory, żeby mogły prawidłowo spełniać swoją funkcję, powinny posiadać szereg cech umożliwiających im prawidłowe działanie. Pierwszą z nich jest zdolność wielokrotnej regeneracji, pozwalająca na użytkowanie przez długi czas, co niewątpliwie jest cechą bardzo pożądaną przez użytkowników. Żeby sprostać tym wymaganiom, producenci wprowadzają na rynek coraz nowsze rodzaje akumulatorów o większej wydajności, niestety najczęściej innowacyjność wiąże się z wyższym kosztem zakupu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto akumulatory nie powinny być źródłem emisji substancji szkodliwych dla środowiska, ponieważ zanieczyszczenie planety jest bardzo duże i w związku z tym wszystkie potencjalne źródła zanieczyszczeń, o ile jest to możliwe, należy eliminować. Współczesne akumulatory muszą być niezawodne, działać w każdych warunkach. Konieczność ładowania ich przez kilka dni, tak jak robiono to w przeszłości, wydaje się aktualnie nie do pomyślenia. Ostatnią pożądaną cechą jaką powinny posiadać akumulatory jest przystępność ich obsługi, innymi słowy powinny być one przyjazne dla użytkowników, mieć standardowe wymiary i kształty dla poszczególnych rodzajów urządzeń.


Wiadomości

Małe szanse na porozumienie z Iranem przed 20 lipca

Zawarcie do 20 lipca porozumienia w kwestii spornego programu nuklearnego Iranu nie jest prawdopodobne i rozmowy Teheranu z sześcioma mocarstwami mogą zostać przedłużone o kilka miesięcy - oświadczył we wtorek w Wiedniu zachodni dyplomata.

Nowa stacja regazyfikacji LNG w Podlaskiem

Jak poinformował "Rynek Infrastruktury", Polska Spółka Gazownicza buduje stację regazyfikacji LNG w miejscowości Zielone Kamedulskie w województwie podlaskim

Ponad milion zł dotacji na wymianę pieców w Radomiu

Przeszło milion złotych zdecydowały się przeznaczyć władze Radomia na dotacje dla mieszkańców, związane z wymianą ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła. Kwota ta wystarczy dla około stu wnioskodawców.

Karpiński: terminal LNG będzie odbierał gaz w 2015 r.

Terminal LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) będzie w stanie odbierać gaz skroplony zgodnie z kontraktem, czyli w 2015 r. - przekonywał we wtorek w Świnoujściu szef Ministerstwa Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
5+5=?


Informacje o plikach "cookies"