Akumulatory, żeby mogły prawidłowo spełniać swoją funkcję, powinny posiadać szereg cech umożliwiających im prawidłowe działanie. Pierwszą z nich jest zdolność wielokrotnej regeneracji, pozwalająca na użytkowanie przez długi czas, co niewątpliwie jest cechą bardzo pożądaną przez użytkowników. Żeby sprostać tym wymaganiom, producenci wprowadzają na rynek coraz nowsze rodzaje akumulatorów o większej wydajności, niestety najczęściej innowacyjność wiąże się z wyższym kosztem zakupu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto akumulatory nie powinny być źródłem emisji substancji szkodliwych dla środowiska, ponieważ zanieczyszczenie planety jest bardzo duże i w związku z tym wszystkie potencjalne źródła zanieczyszczeń, o ile jest to możliwe, należy eliminować. Współczesne akumulatory muszą być niezawodne, działać w każdych warunkach. Konieczność ładowania ich przez kilka dni, tak jak robiono to w przeszłości, wydaje się aktualnie nie do pomyślenia. Ostatnią pożądaną cechą jaką powinny posiadać akumulatory jest przystępność ich obsługi, innymi słowy powinny być one przyjazne dla użytkowników, mieć standardowe wymiary i kształty dla poszczególnych rodzajów urządzeń.


Wiadomości

Premier spotkała się z członkami zespołu ds. węgla kamiennego

Premier Ewa Kopacz spotkała się w piątek po południu z członkami Międzyresortowego Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce, którzy przedstawili informację o sytuacji w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu - podano w komunikacie na stronie premier.pl.

Pracownicy kopalni Kazimierz-Juliusz dostali część wynagrodzeń

Pracownicy z przeznaczonej do likwidacji sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz dostali część zaległych wypłat za sierpień. Mimo to ok. 150 górników kontynuuje prowadzony od środy podziemny protest, domagając się m.in. wydłużenia działania kopalni.

Ukraiński premier nie komentuje porozumienia gazowego z Berlina

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk odmówił komentarza na temat zawartego w Berlinie rosyjsko-ukraińskiego porozumienia w sprawie dostaw gazu w okresie zimowym, jednak zapowiedział, że Kijów nie wycofa pozwu przeciwko Gazpromowi z Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie.

W środę sejmowa komisja powinna zająć się pierwszą z ustaw "węglowych"

Prawdopodobnie w środę sejmowa komisja ds. energetyki i surowców energetycznych rozpocznie pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Wprowadza ona m.in. normy jakościowe dla węgla.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
7+4=?


Informacje o plikach "cookies"