W Polsce sprzedano ok. 150 tys. tabletów Apple i Samsung w ciągu dwóch lat, wynika z szacunków dystrybutorów. 

Tablet Samsunga Galaxy Note z systemem malowania i rysowania

„Mimo wysokiej ceny tablety zyskują w Polsce coraz większą popularność.

Według szacunków dystrybutorów, które zebrała Wyborcza.biz, w kraju działa obecnie ok. 120 tys. iPadów.

Z konkurencyjnego tabletu Samsunga - Galaxy Tab, który pojawił się na rynku miesiąc przed produktem Apple - korzysta dziś ok. 30 tys. Polaków.

Czytników e-booków wszystkich typów (nie wliczając w tę pulę tabletów i smartfonów) jest w Polsce 80-90 tys." – podała „Gazeta Wyborcza".

W Polsce do oficjalnej dystrybucji iPad trafił w listopadzie 2010 roku. Według danych zebranych przez Transparency Market Research w 2011 roku sprzedano na świecie 67 mln tabletów wszystkich producentów.

Do 2015 roku spodziewany jest wzrost sprzedaży do 248 mln egzemplarzy rocznie.


Wiadomości

Premier spotkała się z członkami zespołu ds. węgla kamiennego

Premier Ewa Kopacz spotkała się w piątek po południu z członkami Międzyresortowego Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce, którzy przedstawili informację o sytuacji w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu - podano w komunikacie na stronie premier.pl.

Pracownicy kopalni Kazimierz-Juliusz dostali część wynagrodzeń

Pracownicy z przeznaczonej do likwidacji sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz dostali część zaległych wypłat za sierpień. Mimo to ok. 150 górników kontynuuje prowadzony od środy podziemny protest, domagając się m.in. wydłużenia działania kopalni.

Ukraiński premier nie komentuje porozumienia gazowego z Berlina

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk odmówił komentarza na temat zawartego w Berlinie rosyjsko-ukraińskiego porozumienia w sprawie dostaw gazu w okresie zimowym, jednak zapowiedział, że Kijów nie wycofa pozwu przeciwko Gazpromowi z Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie.

W środę sejmowa komisja powinna zająć się pierwszą z ustaw "węglowych"

Prawdopodobnie w środę sejmowa komisja ds. energetyki i surowców energetycznych rozpocznie pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Wprowadza ona m.in. normy jakościowe dla węgla.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
7+3=?


Informacje o plikach "cookies"