W Polsce sprzedano ok. 150 tys. tabletów Apple i Samsung w ciągu dwóch lat, wynika z szacunków dystrybutorów. 

Tablet Samsunga Galaxy Note z systemem malowania i rysowania

„Mimo wysokiej ceny tablety zyskują w Polsce coraz większą popularność.

Według szacunków dystrybutorów, które zebrała Wyborcza.biz, w kraju działa obecnie ok. 120 tys. iPadów.

Z konkurencyjnego tabletu Samsunga - Galaxy Tab, który pojawił się na rynku miesiąc przed produktem Apple - korzysta dziś ok. 30 tys. Polaków.

Czytników e-booków wszystkich typów (nie wliczając w tę pulę tabletów i smartfonów) jest w Polsce 80-90 tys." – podała „Gazeta Wyborcza".

W Polsce do oficjalnej dystrybucji iPad trafił w listopadzie 2010 roku. Według danych zebranych przez Transparency Market Research w 2011 roku sprzedano na świecie 67 mln tabletów wszystkich producentów.

Do 2015 roku spodziewany jest wzrost sprzedaży do 248 mln egzemplarzy rocznie.


Wiadomości

IKEA zainwestowała w farmę wiatrową w USA

Jak poinformował pb.pl, IKEA kupiła farmę wiatrową w USA. Jest to największa inwestycja tej firmy w odnawialne źródła energii i jednocześnie jej pierwsza inwestycja w Stanach Zjednoczonych.

Putin: sytuacja z długiem Ukrainy za gaz jest krytyczna

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin w wystosowanym w czwartek liście do przywódców 18 krajów europejskich zwrócił uwagę na krytyczną sytuację powstałą w wyniku skumulowania przez Ukrainę ogromnego długu za gaz sprowadzany z Rosji.

Grabowski: ustawa "łupkowa" w ciągu kilku dni trafi do Sejmu

Projekt ustawy, regulującej m.in. kwestie wydobycia gazu z łupków powinien trafić do Sejmu w ciągu kilku dni - ocenił w czwartek minister środowiska Maciej Grabowski. Rząd przyjął ten projekt przed miesiącem.

JSW ma przedwstępną umową kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała z Kompanią Węglową przedwstępną umowę kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł - poinformowała JSW w komunikacie.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
2+7=?


Informacje o plikach "cookies"