W Polsce sprzedano ok. 150 tys. tabletów Apple i Samsung w ciągu dwóch lat, wynika z szacunków dystrybutorów. 

Tablet Samsunga Galaxy Note z systemem malowania i rysowania

„Mimo wysokiej ceny tablety zyskują w Polsce coraz większą popularność.

Według szacunków dystrybutorów, które zebrała Wyborcza.biz, w kraju działa obecnie ok. 120 tys. iPadów.

Z konkurencyjnego tabletu Samsunga - Galaxy Tab, który pojawił się na rynku miesiąc przed produktem Apple - korzysta dziś ok. 30 tys. Polaków.

Czytników e-booków wszystkich typów (nie wliczając w tę pulę tabletów i smartfonów) jest w Polsce 80-90 tys." – podała „Gazeta Wyborcza".

W Polsce do oficjalnej dystrybucji iPad trafił w listopadzie 2010 roku. Według danych zebranych przez Transparency Market Research w 2011 roku sprzedano na świecie 67 mln tabletów wszystkich producentów.

Do 2015 roku spodziewany jest wzrost sprzedaży do 248 mln egzemplarzy rocznie.


Wiadomości

UE. Kraje za strategią ws. recyklingu 70 proc. odpadów

Ministrowie odpowiedzialni za środowisko państw UE udzielili we wtorek wstępnego poparcia propozycji KE ws. strategii, która ma doprowadzić do recyklingu 70 proc. odpadów komunalnych i 80 proc. opakowań do 2030 r.

Nagroda ERRA dla byłego prezesa URE

Były prezes Urzędu Regulacji Energetyki dr hab. Mariusz Swora z Wydziału Prawa i Administracji UJ oraz dr hab. inż. Jacek Kamiński, profesor nadzwyczajny z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN otrzymali nagrodę naukową ERRA Regulatory Research Award w międzynarodowym konkursie na pracę badawczą z dziedziny regulacji energetyki.

Do litewskiego pływającego gazoportu przycumował pierwszy gazowiec

Jak poinformowała "Wyborcza.biz", we wtorek gazowiec Golar Seal z LNG z Norwegii wpłynął do portu w Kłajpedzie i przycumował przy pływającym gazoporcie "Independence". Przywieziony przez niego skroplony gaz będzie wykorzystany do testów i rozruchu litewskiego pływającego gazoportu.

PGE Dystrybucja pracuje nad efektywnością operacyjną

PGE Dystrybucja w ramach prowadzonych prac nad poprawą efektywności operacyjnej zakończyła III Fazę wdrożenia Programu Poprawy Efektywności Operacyjnej i tym samym objęła jego zasięgiem cały obszar działania Spółki. Zakończenie tego etapu wdrożenia programu rozpoczyna kolejny etap prac nad poprawą efektywności operacyjnej, czyli kontynuację wdrożenia produktów programu oraz poszukiwanie nowych obszarów, których unowocześnienie lub optymalizacja pozwoli na dalsze zwiększenie efektywności pracy służb eksploatacyjnych spółki.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
4+1=?


Informacje o plikach "cookies"