W Polsce sprzedano ok. 150 tys. tabletów Apple i Samsung w ciągu dwóch lat, wynika z szacunków dystrybutorów. 

Tablet Samsunga Galaxy Note z systemem malowania i rysowania

„Mimo wysokiej ceny tablety zyskują w Polsce coraz większą popularność.

Według szacunków dystrybutorów, które zebrała Wyborcza.biz, w kraju działa obecnie ok. 120 tys. iPadów.

Z konkurencyjnego tabletu Samsunga - Galaxy Tab, który pojawił się na rynku miesiąc przed produktem Apple - korzysta dziś ok. 30 tys. Polaków.

Czytników e-booków wszystkich typów (nie wliczając w tę pulę tabletów i smartfonów) jest w Polsce 80-90 tys." – podała „Gazeta Wyborcza".

W Polsce do oficjalnej dystrybucji iPad trafił w listopadzie 2010 roku. Według danych zebranych przez Transparency Market Research w 2011 roku sprzedano na świecie 67 mln tabletów wszystkich producentów.

Do 2015 roku spodziewany jest wzrost sprzedaży do 248 mln egzemplarzy rocznie.


Wiadomości

Małe szanse na porozumienie z Iranem przed 20 lipca

Zawarcie do 20 lipca porozumienia w kwestii spornego programu nuklearnego Iranu nie jest prawdopodobne i rozmowy Teheranu z sześcioma mocarstwami mogą zostać przedłużone o kilka miesięcy - oświadczył we wtorek w Wiedniu zachodni dyplomata.

Nowa stacja regazyfikacji LNG w Podlaskiem

Jak poinformował "Rynek Infrastruktury", Polska Spółka Gazownicza buduje stację regazyfikacji LNG w miejscowości Zielone Kamedulskie w województwie podlaskim

Ponad milion zł dotacji na wymianę pieców w Radomiu

Przeszło milion złotych zdecydowały się przeznaczyć władze Radomia na dotacje dla mieszkańców, związane z wymianą ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła. Kwota ta wystarczy dla około stu wnioskodawców.

Karpiński: terminal LNG będzie odbierał gaz w 2015 r.

Terminal LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) będzie w stanie odbierać gaz skroplony zgodnie z kontraktem, czyli w 2015 r. - przekonywał we wtorek w Świnoujściu szef Ministerstwa Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
8+6=?


Informacje o plikach "cookies"